סדנאות

מיינדפולנס ומערכות יחסים

תהליך קבוצתי – סדנה שנתית 

אחת התשוקות המשמעותיות ביותר בחיינו היא לנהל קשרים בריאים, פתוחים ומעמיקים עם הסובבים אותנו. אך רובנו תקועים בתבניות מקובעות של מערכות יחסים עם בני משפחה, חברים ועמיתים לעבודה.

לפרטים נוספים

מיינדפולנס בחיי היומיום  

סדנת סופשבוע 

בסדנת סופשבוע מרוכזת זו נתוודע, בהיכרות ראשונית, לשיטת המיינדפולנס ולאופני יישום מגוונים שלה, ככלי לשיפור איכות החיים שלנו במישורים רבים. שיטה זו, שמקורה בבודהיזם, מלמדת כיצד להיות בנוכחות מלאה ברגע הזה ולשים לב לכל המתרחש בתודעה ובגוף.

לפרטים נוספים

 

סדנת מיינדפולנס ככלי טיפולי (למטפלים)

10 מפגשים

שיטת ה"מיינדפולנס", המלמדת נוכחות מלאה ברגע הזה, מקורה בבודהיזם. היא הותאמה לתרבות המערב בעשורים האחרונים ויושמה בהצלחה במסגרות טיפוליות שונות. במחקרים רבים הוכחה יעילותה להתמודדות עם מצבי לחץ, חרדות, דיכאון, התמכרויות ועוד.

 

בתרגול המיינדפולנס אנו לומדים להיות עדים לכל מה שקורה, כאן ועכשיו, בנוכחות קשובה, ללא כל שיפוט. אנו שמים לב לתודעה ולגוף שלנו – התחושות, הרגשות, המחשבות, הדחפים, האנרגיה הגופנית ועוד. על פי רוב אנו שקועים במחשבות ונמצאים בהסחת דעת וכך מחמיצים את הרגע הזה. תרגול המיינדפולנס מסייע לנו לקבל את מה שיש, להיות רגועים ויצירתיים יותר ולשפר את איכות החיים שלנו. 

 

ביישום שיטה זו במסגרת הטיפולית אנו מלמדים את המטופלים להקשיב לא רק למה שהמיינד מספר, אלא למכלול ההתרחשויות בגוף ובתודעה ברגע הזה, וכך להתבונן על הדברים באופן חדש. גם אנו, כמטפלים, נמצאים בקשב למגוון הביטויים הרגשיים והגופניים של המטופל. כך מערכת היחסים בין המטפל והמטופל ממוקדת גם היא בנוכחות עמוקה וקשובה ברגע הנוכחי.

 

הקורס פונה למטפלים (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכותרפיסטים ואנשי טיפול אחרים). במהלכו המשתתפים ילמדו טכניקות מיינדפולנס להרחבת הכלים הטיפוליים שברשותם. כל שיעור ישלב היבט תיאורטי ותרגילים מעשיים הכוללים מדיטציות, דמיון מודרך וטכניקות אחרות. בין הנושאים הנלמדים: עקרונות בסיס, התייחסות המדע ליתרונות השיטה, מיינדפולנס וטיפול בטראומה ומצבי לחץ בגישות פסיכותרפיה גוף-נפש-רוח, מיינדפולנס כאמצעי להתנסות יצירתית, ועוד.

 

הרשמה לקורס תתבצע לאחר ריאיון אישי.

הקורס כולל 10 מפגשים של 3 שעות, פעם בשבוע.

תאריך הסדנה והעלות יפורסמו בקרוב