סדנאות

קשרי חיים

תהליך  קבוצתי שנתי

אחת התשוקות המשמעותיות ביותר בחיינו היא לנהל קשרים בריאים, פתוחים ומעמיקים עם הסובבים אותנו. אך רובנו תקועים בתבניות מקובעות של מערכות יחסים עם בני משפחה, חברים ועמיתים לעבודה. הפצעים העמוקים בנפשנו נוצרו במערכות קשרים עם אנשים משמעותיים לנו, ועל כן תהליכים חשובים של ריפוי והתפתחות אישית מתבצעים גם הם בתוך מערכות יחסים, כשיקוף עומק של עצמנו. 

סדנה זו, המתבססת על תהליך קבוצתי שנתי, מאפשרת לחוות מגוון רחב של מערכות יחסים, עם אנשים שונים ובדרכים שונות, ולכן מאפשרת תהליך אפקטיבי, מהיר ומעמיק של ריפוי והתפתחות. בסדנה נתמודד עם מגוון מערכות יחסים וטיפוסים, נעסוק בסוגיות של תקשורת ואינטימיות, הקשבה, קרבה וגבולות. במקביל, ניתן גם מרחב להתבוננות עצמית אישית. ההתמודדות עם אתגרים אלו – באווירה קבוצתית אינטימית ואמפתית – מאפשרת לנו להיפתח אל מעבר לגבולות המוכר ולהתפתח באופן משמעותי. כך נוכל להתמודד עם פחדים, שיפוטים והשלכות באופן בטוח ומכיל.

סדנה זו כוללת שימוש במגוון כלים. נתבסס בעיקר על שיטת המיינדפולנס, העוסקת בנוכחות קשובה לרגע הזה, ועל טכניקות מגישת הפסיכותרפיה גוף-נפש-רוח. נתוודע לכלים מתחומי הפסיכודרמה, התנועה, הפסיכולוגיה ההתנסותית, תפיסות ריפוי רוחניות מסורתיות ועוד. 

הסדנה מיועדת לאנשים החווים רצון עמוק לצעוד צעד משמעותי נוסף בהיכרות עם עצמם ובהתפתחות אישית. הסדנה מתאימה במיוחד למטפלים מכל הסוגים, וכן לאנשים שעוסקים באופן מתמשך ומחויב בתהליכי מודעות וריפוי.

 

הרשמה לקורס תתבצע לאחר ריאיון אישי.

קורס שנתי, כל מפגש שלוש שעות.

תאריכים: ימי שני, 18:00 21:00 ; נובמבר 2018  -יוני 2019

עלות: 6400 ש"ח

מיינדפולנס בחיי היומיום  

סדנת סופשבוע 

בסדנת סופשבוע מרוכזת זו נתוודע, בהיכרות ראשונית, לשיטת המיינדפולנס ולאופני יישום מגוונים שלה, ככלי לשיפור איכות החיים שלנו במישורים רבים. שיטה זו, שמקורה בבודהיזם, מלמדת כיצד להיות בנוכחות מלאה ברגע הזה ולשים לב לכל המתרחש בתודעה ובגוף.

לפרטים נוספים

 

סדנת מיינדפולנס ככלי טיפולי (למטפלים)

10 מפגשים

שיטת ה"מיינדפולנס", המלמדת נוכחות מלאה ברגע הזה, מקורה בבודהיזם. היא הותאמה לתרבות המערב בעשורים האחרונים ויושמה בהצלחה במסגרות טיפוליות שונות. במחקרים רבים הוכחה יעילותה להתמודדות עם מצבי לחץ, חרדות, דיכאון, התמכרויות ועוד.  

לפרטים נוספים