אודות


שמי ארמל ליימן ואני פסיכותרפיסטית הוליסטית, מוסמכת בשיטת "האקומי" - שיטה טיפול אינטגרטיבית, השמה דגש על תשומת לב לגוף ולרגע הנוכחי ("מיינדפולנס"). 

חיי מוקדשים ללימוד מתמיד ולהתנסוּת במגוון תחומי טיפול והנחיית קבוצות. התחלתי את דרכי בעבודה סוציאלית ועבדתי כמטפלת בקליניקה של בריאות הנפש. סיימתי את לימודי התואר השני במנהל ציבורי בחוג למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה. ניהלתי את מחלקת הרווחה במועצה אזורית גליל עליון ושימשתי מנכ"לית עמותת "יחד". במהלך השנים הוסמכתי כמגשרת מטעם מכון "גבים", סיימתי מסלול אקדמי בייעוץ ארגוני באוניברסיטת חיפה, וכן למדתי פסיכותרפיה הוליסטית במרכז "שילוב". כמו כן, למדתי במשך שנתיים את שיטת "האקומי". 

מעבר לעיסוקי כמטפלת, אני מנחה בכירה בעמותת "משאבים", בארץ ובחו"ל, ועובדת בגופים ציבוריים כמנחת סדנאות להתמודדות במצבי לחץ וטראומה וסדנאות מיינדפולנס לאנשים העוסקים במקצועות טיפוליים. כמו כן, אני עוסקת בייעוץ ארגוני קהילתי, שנועד לקדם תהליכי שינוי והתפתחות בקהילות ובגופים חברתיים וציבוריים.

תחומי העשייה שלי הם עבורי היבטים משלימים של עיסוק בתהליכי ריפוי והתפתחות – ברמה האישית, הקבוצתית או הקהילתית. גם מסעותיי האישיים בחיים, בשיטות ריפוי השואבות השראה מתפיסות עתיקות – בעיקר הבודהיזם והשמאניזם – הפכו לחלק מהותי מדרכי המקצועית. עבורי המטפל הוא אדם שאינו מפסיק לחפש, לגלות ולהרחיב אופקים. 

https://hakomiinstitute.com

http://hakomiisrael.com/